Turpinās filmas “Jumprava. Lielais notikums” uzņemšana.

Ar novembra sākumu producējošā kompānija “Platforma” turpina spēlfilmas „Jumprava. Lielais notikums” uzņemšanu. Filma stāsta par mūzikas grupas izveidošanu Latvijā 80. gados. Aktieri, kuri attēlo leģendārās grupas “Jumprava” sastāvu, pirms filmēšanās vairākas nedēļas pavada mēģinājumos ar oriģināliem mūzikas instrumentiem, kas piemeklēti no 80. gadiem.

Stāsta pamatā ir jauniešu dzīve un kultūra 20. gadsimta 80. gados, laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, viņu centieniem uzrunāt savus domubiedrus un sabiedrību caur mūziku, par spīti pastāvošajai kārtībai valstī. 

Grupas “Jumprava” četrotni filmā attēlo Gatis Grāvers (Aigars Grāvers), Roberts Vanags (Aigars Grauba), Raimonds Celms (Ainars Ašmanis) un Rihards Zelezņevs (Aigars Krēsla). Kā zināms, pirmos gadus grupas pamatsastāvā bija arī Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, kurus filmā atveido Mārtiņš Kalniņš (Ingus Ulmanis) un Gvido Valters (Aigars Voitišķis), kā arī Hermanis Kaminskis un Jānis Biezais, kurus atveido Rūdolfs Apse (Hermanis Kaminskis) un Jānis Biezais (Māris Jurjāns).

Stāstā par mūziķiem un grupu caurvijas Jumpravas tā laika nozīmīgākās dziesmas. Pirms katra filmēšanas perioda, aktieru izveidotā mūziķu grupa daudz laika pavada mēģinājumos, jo visas filmā atskaņotās dziesmas būs aktieru ‘dzīvajā’ izpildījumā. Lai skanējums būtu maksimāli pietuvināts oriģinālajam,  kā konsultanti mēģinājumos piedalās arī leģendārais grupas Jumprava sastāvs.

 “Pielāgojoties situācijai, mums, producējošai kompānijai “Platforma”, nācās mainīt filmas iznākšanas laiku, kas šobrīd ir pārcelts uz 2022. gada beigām,” komentē filmas režisors Aigars Grauba. Filma top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu.

Informācija medijiem: 15. novembra plkst. 12.00 tiks piedāvāta iespēja ieskatīties filmas uzņemšanas procesā ATTA Centre, Krasta ielā 60. Pieteikšanās obligāta, zvanot 26113271 (Zane). Pēc pieteikšanās saņemsiet informāciju par dalību filmēšanas laukumā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.  

Informāciju sagatavoja

Spēlfilmas „JUMPRAVA. LIELAIS NOTIKUMS”
Komunikācijas menedžere
Zane Vītola
26113271, vitola.zane@gmail.com

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux