Notiks Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls

Vakar redzēju Valmierā skrienam baltu trusi, kam sekoja meitene. Ieskrēja abi Viesturskolā. Šodien paveru zāles durvis – trusis sēž, meitenes nav. Varbūt aizskrēja gatavoties teātra festivālam?

23.aprīlis tuvojas, un Valmieras Viestura vidusskolas un Valsts izglītības satura centra organizētais Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!” jau māj ar roku. Šis ir īpašs gads, kad kolektīvi strādājuši attālināti, tādēļ arī festivāls īpašs – tajā piedalās nevis izrādes, bet video pieteikumi “Notikums manā dzīvē”. Neskatoties uz īpašajiem apstākļiem vai varbūt pateicoties tiem, festivāla dalībnieki ir no visas Latvijas, virtuāli sabraucot no Aizkraukles, Madonas, Ikšķiles, Jaunogres, Jūrmalas, Limbažiem, Liepājas, Gulbenes, Pumpuriem, Ozolniekiem, Talsiem, Saldus, Pastendes, Rankas, Adulienas, Ķekavas, Indras, Krāslavas, Dobeles un Rīgas. Protams, festivālā piedalās arī Valmieras Viestura vidusskola, piedāvājot noskatīties trīs darbus: radošo eksperimentu “Nelūgtie viesi”, A. Kronenberga “Sprunguļmuiža” un Dž. Vebsteres “Garkājtētiņš”.

Visus 50 festivālam iesūtītos darbus 23. un 24. aprīlī būs iespējams noskatīties un par tiem balsot Valmieras Viestura vidusskolas mājaslapā viesturi.edu.lv.

Valmieras Viestura vidusskolas skolēnu teātris Sprīdītis tika izveidots 1958. gadā. Ar tā devīzi – Sprīdīša teiktais “..un es iešu un iešu!” – Valmierā ik gadu notiek Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls, dodot iespēju vienkopus redzēt labākos Latvijas skolēnu teātrus darbībā.

Teātra tradīcijām Valmierā ir senas saknes. Pilsētā ir gan Vidzemes reģiona vienīgais profesionālais teātris – Valmieras Drāmas teātris, gan teātra klases. Par teātra nozares attīstību Vidzemē diskutē arī jomas speciālisti no topošā Valmieras novada teritorijām, Valmierai esot ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027.gadā.

Informāciju sagatavoja:

Valmieras Viestura vidusskola

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux