InsideOut

CilvēkPortreti. Inside Out

“Inside Out Project” ir pasaules lielākais un visaptverošākais cilvēku foto projekts ar mērķi mainīt pasauli. Valmierā, uz topošās kultūrtelpas “Kurtuve” skursteņa (bijusī katlumāja, kas agrāk sildīja cilvēku mājas, bet drīzumā – sirdis) tika izstādīti Valmieras novada iedzīvotāju lielformāta fotoportreti. Līdzās fotoprojektam filmu studijas VFS Films paspārnē tapa dokumentālas īsfilmas, atainojot piecu projekta dalībnieku ikdienu.

Īsfilmu autori izvēlējās palūkoties dziļāk fotoportretos dokumentēto cilvēku –Jērcēnu čigānietes Eleonoras Jēkabsones jeb Babiņas, latvietes Ilzes Dauvartes un amerikāņa Deivida Robertsona no Trikātas, Ārijas Sniegas no Lodes, Uģa Lapenasa un viņa trīs dēlu no Ramatas un Valmieras puikas Gustava Māziņa – dzīvēs.

Īsfilmās satiksim šos projekta dalībniekus viņu mājvietās Valmieras novadā, uzzināsim viņu stāstus un redzēsim, kur nonāks varoņu fotoportreti, ja vietas izvēle ir viņu pašu ziņā.

Dokumentālo īsfilmu idejas autore un režisore ir Žaklīne Zābere-Gāga, operators Jānis Šēnbergs, drona operators Ēriks Božis, montāžas režisors Dāvis Gauja, komponists un skaņu režisors Edvards Broders, krāsu korekcija un māsterings Roberts Brežģis, montāžas asistents Mārtiņš Kontants, tulki un subtitrēšana Rita Garnizone un Baiba Cekule, producente Agne Skane, VFS Films

Eleonora no Jērcēniem

“Es esmu meža meita”, par sevi saka spilgtā sieviete. Uzaugusi dabas krūts paspārnē, viņa joprojām dzīvo ciešā sasaistē ar dabu, kurina čigānu tradicionālo pirti un bauda dzīvi par spīti bērnības sūrajiem apstākļiem.

LV

EN

Deivs un Ilze no Trikātas

Ilzes sentēvu māju saknes Trikātā sniedzas līdz pat 17.gadsimtam, un, kā saka Ilze, “Mēs nevaram dzīvot bez saknēm”.

LV

EN

Gustavs no Valmieras

LV

EN

Ārija no Lodes

Par spīti sarežģītiem pagātnes notikumiem, Ārija raugās uz dzīvi ar prieku un optimismu.

LV

EN

Uģis un viņa trīs dēli no Ramatas

LV

EN

Copyright © 2022 Valmiera2027.eu

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux